Шекеринска: Брисел се фокусира на резултатите, а не на законот за СЈО


Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, за МИА вели дека се прави сѐ за да биде донесен законот за јавното обвинителство, но дека она што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Посетата на државниот секретар Мајк Помпео е потврда на значењето што САД го придаваат на нашиот успех и најава на идното сојузништво. Осумнаесет години од ...
| | веќе видена | слични

Донесувањето на Законот за јавното обвинителство не е услов за добивање датум, но на земјите членки им е важно разрешувањето на случајот Рекет и усвојувањето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија и Црна Гора треба поинтензивно и пофокусирано да работат на економската соработка, за нејзината динамика и содржина за придобивка на граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата, според соопштението од Собранието, присуствуваа и пратениците од Пратеничката група за соработка со Парламентот на Црна Гора: Лилјана Кузмановска, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓунаковиќ, кој се наоѓа во дводневна посета на Македонија, попладнево се сртна со претседателот на собранието, Талат Џафери. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Брисел се фокусира на резултатите, а не на законот за СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: