Хероите доаѓаат дома

ЈСП обезбеди 20 автобуси со кои бесплатно ќе бидат пренесени сите оние кои сакаат на скопскиот аеродром да ги пречекаат нашите кошаркари подоцна сместени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стари, млади, родители, деца и возрасни. Со развеани знамиња во рацете, црвено-жолто обоени лица, стиснати раце на градите и навивачки песни од устите. Вака ...
| | веќе видена | слични

Нашите кошаркари на Евробаскетот во Литванија постигнаа историски успех освојувајќи го четвртото место. Тие вчера свечено беа пречекани од илјадници граѓани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе ги прими македонските кошаркари и членовите на стручниот штаб на репрезентацијата ...
| | веќе видена | слични

Нашите кошаркари-херои се вратија во Скопје Уште на аеродромот "Александар Велики" голем број граѓани ги пречекаа репрезентативците, кои потоа со автобус ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неосновани се тврдењата на претстедалот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Законот за амнестија ќе се носи во скратена процедура со европско знаменце, ...
сите 247 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 200 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 118 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 183 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хероите доаѓаат дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: