Ланч пакети за градоначалникот и 2000 граѓани

Тепачка за лепче Организацијата беше како под конец сè додека не заврши говорот на градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, кога настана голема ...
| | веќе видена | слични

ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА КАМЕНИОТ МОСТ ПОДОБРА ОД ЛАНИ Без турканици и далеку подобра организација од лани себелег на годинашниов „Појадок на Камениот мост“, ...
| | веќе видена | слични

Околу 2.000 граѓани вчера беа дел од манифестацијата „Појадок на мост“, која се одржува во чест на празникот Рождество на Пресвета Богородица, заштитничката на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
сите 172 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 116 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Министерството за одбрана вечерва беше одбележано 30- годишноto партнерство меѓу Армијата на Република Северна Македонија и Националната гарда на Вермонт. ...
сите 187 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз бара од премиерот Димитар Ковачевски да го повлече новиот Предлог-закон за амнестија, бидејќи овој закон е политички пазар помеѓу ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ланч пакети за градоначалникот и 2000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: