САД посакува датум за преговори на Македонија со ЕУ


Владата одбројува до датум за старт на преговорите, од Елисејсаката палата никако да излезе бел чад, молчалива и Холандија,опозицијата пак воздржана-колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, на тв дебата на Телевизија 24 кон советникот на премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски, поранешен министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во 24 анализа со Душица Мрѓа, смета дека нема ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ стартуваше со концептот Обнова на Македонија и одиме во сите општини и разговараме со граѓаните за нивните секојдневни проблеми. Целта ни е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на тв дебата на Телевизија 24 во врска со добивањето на датум за преговори истакна дека во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Процесот за пристапување кон Европската унија и добивањето на датум за преговори со Брисел не треба да се приватизира од СДСМ во тоа учествувале сите, влади и ...
| | веќе видена | слични

Советникот за евроатлантска интеграција во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување во „24 анализа“ посочи дека владата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ изјави дека нема потреба со пребрзо славење, зошто земјата се уште е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 432 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 282 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 341 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД посакува датум за преговори на Македонија со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: