Германија ќе одобри безусловен датум за Македонија, а условен за Албанија


Германскиот Бундестаг ќе препорача безусловен старт на преговорите со Македонија на седницата закажана за вечерва. Ваков епилог се очекува откако владејчаките ...
| | веќе видена | слични

Владата одбројува до датум за старт на преговорите, од Елисејсаката палата никако да излезе бел чад, молчалива и Холандија,опозицијата пак воздржана-колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, на тв дебата на Телевизија 24 кон советникот на премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски, поранешен министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во 24 анализа со Душица Мрѓа, смета дека нема ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ стартуваше со концептот Обнова на Македонија и одиме во сите општини и разговараме со граѓаните за нивните секојдневни проблеми. Целта ни е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на тв дебата на Телевизија 24 во врска со добивањето на датум за преговори истакна дека во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Процесот за пристапување кон Европската унија и добивањето на датум за преговори со Брисел не треба да се приватизира од СДСМ во тоа учествувале сите, влади и ...
| | веќе видена | слични

Советникот за евроатлантска интеграција во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување во „24 анализа“ посочи дека владата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ изјави дека нема потреба со пребрзо славење, зошто земјата се уште е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 345 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 518 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 232 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ќе одобри безусловен датум за Македонија, а условен за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: