Десковска: Опозицијата дава предлози за да создава дупки во законите


Подобро е да не носиме закон отколку да донесеме лош закон, а уште пострашно, полош од сегашниот – вели во интервју во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата со различен предлог за нов Изборен модел. Опозицијата бара мнозински модел со 120 избирачки единици, власта сака една изборна единица, но ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, предложи денеска изборен модел со 120 изборни единици и со еден изборен круг, така што во парламент би влегол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

На новинарското прашање во однос на тоа, дали е можно законoт за ЈО воошто да не биде донесен, Мицкоски нагласи оти не верува дека од страна на СДСМ постои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десковска: Опозицијата дава предлози за да создава дупки во законите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: