Бундестагот за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ


Владата одбројува до датум за старт на преговорите, од Елисејсаката палата никако да излезе бел чад, молчалива и Холандија,опозицијата пак воздржана-колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, на тв дебата на Телевизија 24 кон советникот на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски, поранешен министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во 24 анализа со Душица Мрѓа, смета дека нема ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ стартуваше со концептот Обнова на Македонија и одиме во сите општини и разговараме со граѓаните за нивните секојдневни проблеми. Целта ни е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на тв дебата на Телевизија 24 во врска со добивањето на датум за преговори истакна дека во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Процесот за пристапување кон Европската унија и добивањето на датум за преговори со Брисел не треба да се приватизира од СДСМ во тоа учествувале сите, влади и ...
| | веќе видена | слични

Советникот за евроатлантска интеграција во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување во „24 анализа“ посочи дека владата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ изјави дека нема потреба со пребрзо славење, зошто земјата се уште е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 519 | | | веќе видена

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне ...
сите 199 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 304 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундестагот за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: