Бундестагот ќе даде зелено светло за преговори, но бара продолжување на реформите


Иако позитивната одлука за земјава е извесна, сепак Берлин јасно укажува колку макотрпен и неизвесен и на колку строг мониторинг ќе биде изложен патот на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ стартуваше со концептот Обнова на Македонија и одиме во сите општини и разговараме со граѓаните за нивните секојдневни проблеми. Целта ни е да ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, на тв дебата на Телевизија 24 кон советникот на премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на тв дебата на Телевизија 24 во врска со добивањето на датум за преговори истакна дека во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Процесот за пристапување кон Европската унија и добивањето на датум за преговори со Брисел не треба да се приватизира од СДСМ во тоа учествувале сите, влади и ...
| | веќе видена | слични

Советникот за евроатлантска интеграција во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување во „24 анализа“ посочи дека владата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ изјави дека нема потреба со пребрзо славење, зошто земјата се уште е во ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски, поранешен министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во 24 анализа со Душица Мрѓа, смета дека нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 367 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундестагот ќе даде зелено светло за преговори, но бара продолжување на реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: