Бундестаг: Безусловен почеток на преговори со С. Македонија, серија услови за Албанија


Во предлог-одлуката за Албанија, не само што се наведени серија услови за одржување на првата, а потоа и на втората меѓувладина конференција туку се вели дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Париз не е оптимист за старт на преговорите со Македонија , но постојат и други центри кои се скептични,пренесува агенција Европа, повикувајки се на ...
| | веќе видена | слични

„Наместо договор за интегрирање, добивме договор за дистанцирање“ – се осврнува Нова Македонија со овој наслов на заклучокот на бугарскиот државен врв од ...
| | веќе видена | слични

Во текстот, Комисијата им оддаде признание на властите на Северна Македонија за напредокот постигнат од 2013 година, но одлучи да го продолжи постмониторинг ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното собрание на Советот на Европа го поздрави напредокот постигнат од страна на властите на Северна Македонија од 2013 година, наведувајќи пет ...
| | веќе видена | слични

На неколку дена сме од историската одлука и моите очекувања се дека ќе добиеме одлука за почеток на преговорите, вели премиерот Заев и додава дека владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 343 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 164 | | | веќе видена

Oткако човештвото, на овој или на оној начин, се обидува да се справи со глобалните пандемии, во отсуство на вакцини и ефикасни и специфични лекови, ...
сите 60 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундестаг: Безусловен почеток на преговори со С. Македонија, серија услови за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: