Бундестагот ќе даде зелено светло за преговори, но бара продолжување на реформите


Германскиот Бундестаг вечерва и официјално треба да даде зелено светло за почеток на преговорите со Европската Унија за Северна Македонија и за Албанија. Како ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Париз не е оптимист за старт на преговорите со Македонија , но постојат и други центри кои се скептични,пренесува агенција Европа, повикувајки се на ...
| | веќе видена | слични

„Наместо договор за интегрирање, добивме договор за дистанцирање“ – се осврнува Нова Македонија со овој наслов на заклучокот на бугарскиот државен врв од ...
| | веќе видена | слични

Во текстот, Комисијата им оддаде признание на властите на Северна Македонија за напредокот постигнат од 2013 година, но одлучи да го продолжи постмониторинг ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното собрание на Советот на Европа го поздрави напредокот постигнат од страна на властите на Северна Македонија од 2013 година, наведувајќи пет ...
| | веќе видена | слични

На неколку дена сме од историската одлука и моите очекувања се дека ќе добиеме одлука за почеток на преговорите, вели премиерот Заев и додава дека владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 221 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундестагот ќе даде зелено светло за преговори, но бара продолжување на реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: