Дали има народ понесреќен од македонскиот?


„Нова Македонија“ дојде до ексклузивни доверливи документи од бугарските архиви. Документите содржат неколку исклучително интересни моменти, од кои дознаваме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарија води војна против Македонија, која не може да биде „постудена“. Заедно со целата „интелигенција“, врвното раководство на земјата е мобилизирано со ...
| | веќе видена | слични

Бугарските политичари одиграа уште една епизода од нивната омилена серија за прекорување на Македонија со закани дека ако не прифатиме одредени историски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

БГНЕС – Софија (автор Георги Пашкулев, главен уредник на БГНЕС) Забавувањето на преговорите за пристапување на Македонија во ЕУ поради позицијата на Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Страшо АНГЕЛОВСКИ Повод за денешниов текст е средбата со еден познаник и краткиот разговор со него. Човекот, многу близок до СДСМ, го гледам среќен и насмеан, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Центарот за јавно здравје во Велес денеска нема ново регистрирани случаи со Ковид-19, а активни на болеста се 25 лица. Од велешката ЈЗУ Општа болница, ...
сите 525 | | | веќе видена

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 325 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 295 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 805 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 192 | | | веќе видена

Низ светот се зголемија грижите за безбедноста на складирањето на амониум нитрат по експлозијата во Бејрут, Либан. Хемикалијата се користи како ѓубриво или во ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали има народ понесреќен од македонскиот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: