Кукан: Немојте да славите, добивањето на датум за преговори во ЕУ не значи дека работата е завршена


Европратеникот Едвард Кукан кој денеска учествува на Конвенцијата на ЕУ во Скопје изјави дека за само три недели Советот на ЕУ ќе ја усвои одлуката за добивање ...
| | веќе видена | слични

Висок криминал и корупција, малку пресуди, и долгогодишна култура на неказнивост, ова е оценката на претседателот Пендаровски за состојбите во општеството. ...
| | веќе видена | слични

Случајот „Рекет“ е круцијален тест за земјава и правниот систем и затоа не смеат да се толерираат никакви странични влијанија. Ова е пораката која ја испрати ...
| | веќе видена | слични

Додека земјава очекува зелено светло од Бундестагот за отпочнување преговори со Унијата, поранешниот европратеник Кукан предупредува – не е време за славење. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Актуелниот случај „Рекет“ е круцијален тест за системот на правната држава и затоа треба да се реши темелно, до крај. Притоа, не заради Европа, туку пред сè ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Постапката за расветлување на аферата наречена „Рекет“ оди сеопфатно без странични влијанија со обезбедување релевантни докази против инволвираните во кривично ...
| | веќе видена | слични

Денешните дискусии на Националната конвенција за Европската Унија, одржана со Собранието на РСМ, претставуваа одлична можност да извлечеме објективни заклучоци ...
| | веќе видена | слични

Денеска, заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, имаше воведно обраќање на Третата пленарна конференција на Националната конвенција за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 114 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 189 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 74 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кукан: Немојте да славите, добивањето на датум за преговори во ЕУ не значи дека работата е завршена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: