ФИТР: Правниот субјект „Еленица Струмица“ по ниту еден основ не е корисник на средства од нашите програми


Фондот за иновации и технолошки развој остро реагира на информациите што се појавија на дел од порталите дека фирмата „Еленица Струмица" е корисник на средства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лаги и измислици да ја манипулира јавноста, со цел да го прикрие молкот во врска со нелегалното финансирање на нивната изборна кампања ...
| | веќе видена | слични

Ништо ново од опозициската партија, која е научена парите да не завршуваат во стопанството, туку единствено во белиот дворец за богатење на неколкумина од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фондот за криминални иновации на СДСМ им служи како приватна фирма единствено за испумпување пари.Заеви и СДСМ преку Фондот за иновации испумпаа над 10,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирмата „ПАУЕРАД ИНТ“ ДООЕЛ СТРУМИЦА блиска до Заеви добила грант од 220.000 евра, но она што е скандалозно е дека апликацијата за рекламирање на фирми преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реакција на Фондот за иновации и технолошки развој на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Фондот за иновации и технолошки развој повторно остро реагира на ...
| | веќе видена | слични

Реакција на Фонд за иновации и технолошки развој на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ Фондот за иновации и технолошки развој повторно остро реагира на изнесените ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот Димче Арсовски денеска откри дека станува збор за сума од 220.465 евра, кои биле доделени за проект наречен  „Иновативен начин на рекламирање, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој ги оцени како полуинформации и невистинина вчерашниот и денешниот прес, а кои се однесуваат на грандот што ФИТР го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 313 | | | веќе видена

Министерството за здарвство информира дека вкупната бројка на пациети позитивни и суспектни на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
сите 963 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 306 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 204 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР: Правниот субјект „Еленица Струмица“ по ниту еден основ не е корисник на средства од нашите програми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: