Тимоние: „Рекет” треба да се разгледува реално и да се стави крај на неказнувањето на политичката елита


Се разбира дека за датум за преговори ќе бидат земени предвид заслугите на секоја земја индивидуално, меѓутоа постои глобална визија за иднината на Европската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ставот на Франција за старт на преговори со Македонија и Албанија не е променет во однос на јуни, дознава Агенцијата Европа, која се повикува на дипломатски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пет институции – три од Стразбур и две од Брисел би ја мониторирале и средувале состојбата во правосудсвото и борбата против корупцијата, изјави ...
| | веќе видена | слични

За сега, официјално, Париз се држи до добро познатата формула дека ја „поддржува европската перспектива на земјите од западниот Балкан“, став кој мора да ...
| | веќе видена | слични

Нема напредок во заедничката позиција на Европската унија за одлуката за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Франција сѐ уште ...
| | веќе видена | слични

- Најголема грешка на оваа влада е што дозволи Македонија и Албанија да бидат во иста група, затоа што без разлика на нашите забелешки како опозиција до ...
| | веќе видена | слични

-Очекувам дека Франција ќе предложи нова методологија на преговори и на функционирање на ЕУ затоа што ние како земја кандидат, која ќе преговара, ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во однос на прашањето - Што ако не добиеме датум, ние немаме друга алтернатива освен ЕУ и НАТО, но можам да кажам дека ако 2003 година ја отвори песрспективата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 200 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
сите 320 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние: „Рекет” треба да се разгледува реално и да се стави крај на неказнувањето на политичката елита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: