Дескоска: Нема нова рунда меѓу работните групи, се бара договор со ВМРО-ДПМНЕ


Нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство се уште не е закажана. Групите имаат неформални контакти континуирано, информира денеска ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДМ, Костадин Костадинов во емисија на кажа дека премиерот Зоран Заев е подготвен за лидерска средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерката за правда Рената Дескоска изјави дека има неформални консултации меѓу работните групи на власта и опозицијата за законот за јавно обвинитeлcтво, ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата нема ресурси да ја убеди власта во што поскоро време да се донесе Закон за обвинителство, изјави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој ...
| | веќе видена | слични

Дескоска потврди дека нема поместување на позициите и оти се уште постои недоразбирање со опозицијата за тоа што било разговарано за јавното обвинителството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Верушевски е мој советник за национална безбедност и јас со него како и со сите мои советници сум во постојана комуникација, изјави вчера премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 140 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, три големи тениски имиња, но и тројцата заминаа дома. Ниту еден од нив нема да го гледаме во финалето на завршниот ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дескоска: Нема нова рунда меѓу работните групи, се бара договор со ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: