Бугарија не може да ни наредува рокови


Ги познавам скоро сите македонски политичари и пијам ракија со нив на маса, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов. - Тие на ...
| | веќе видена | слични

Според предвидената агенда за посетата на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ на Република Македонија, по средбата со претседателот Стево Пендаровски во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
7 копии

Тие мислат дека можат ем да влезат во ЕУ, ем да зачуваат својата антибугарска суштина и реторика. Тоа нема да се случи. Ова го изјави во утринската емисија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата поддршка за европската интеграција на Македонија никогаш не била безусловна, изјави бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Центарот за јавно здравје во Велес денеска нема ново регистрирани случаи со Ковид-19, а активни на болеста се 25 лица. Од велешката ЈЗУ Општа болница, ...
сите 773 | | | веќе видена

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 325 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 485 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 295 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 805 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија не може да ни наредува рокови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: