Виктор Стојкоски, генералниот секретар на АЕТМ: Е-трговијата навистина може да биде главниот фактор за раст на бизнисот


Е-трговијата кај нас оди во нагорна линија Македонците во 2018 година потрошиле 134 милиони евра за купување онлајн, што преставува пораст од 22% во однос на ...
| | веќе видена | слични

Добротворниот хакатон KindHack своето второ издание ќе го има на 23 и 24 ноевмри во просториите на Symphony Solutions во Скопје. Нневладини организации и ...
| | веќе видена | слични

Денеска разговараме со Зоран Здравески, извршен директор на маркетинг агенцијата Direct Media Skopje. Со Зоран во ова интервју разговараме нешто повеќе за ...
| | веќе видена | слични

Во време на социјални медиуми и дигитална комуникација, честопати забораваме на важноста да се биде на место каде што можеме лице во лице да поразговараме со ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата е замислена да им помогне во развојот на кариерата на млади професионалци преку програми за бесплатно (про-боно) менторство на студенти. Првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот во заминување на „ИАБ Македонија“, Борис Ефтимовски, вели дека е задоволен од она што асоцијацијата како пионер за саморегулација на интернет ...
| | веќе видена | слични

Форумот за демократска Македонија е организација на Дијаспората која се појавува пред две години меѓу иселениците како потреба за поинаква артикулација на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За важноста на Договорот од Преспа, не само за двете земји, туку и за целиот регион, но и за отворената можност за комуникацијата меѓу двата народи, особено ...
| | веќе видена | слични

Сите со добра и иновативна бизнис идеја или со веќе формиран стартап во почетна фаза може до 30-ти Септември, понеделник, да аплицираат за втората сезона од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 61.878, бројката на оздравени пациенти е 38946, на починати е ...
сите 984 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 138 | | | веќе видена

Од таборот на американскиот тим, Хас, го објавија првото име кое ќе седи во нивниот болид од следната година. Нов возач на тимот на Хас ќе биде младиот 21 ...
сите 109 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виктор Стојкоски, генералниот секретар на АЕТМ: Е-трговијата навистина може да биде главниот фактор за раст на бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: