СДСМ се залага за владеење на правото и создавање услови за непречено гонење на висока корупција и криминал, ВМРО ДПМНЕ е против


Се надевам дека ќе изнајдеме сили и дека разумот ќе надвладее за да се донесе законот за јавно обвинителство, кој е во собраниска процесура и кој ќе обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Историчарот и колумнист Никола Србов на гостување на Канал 5 телевизија во Само вистина, истакна дека се надева дека ќе добиеме датум за преговори и смета дека ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов, член на Извршниот одбор на СДСМ, смета дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ постапува лицемерно во врска со прашањето за името. „Крајно лицемерно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и портпарол Костадин Костадинов учествуваше во дебатната емисија “Само Вистина” на телевизија Канал 5 и ја потенцираше ...
| | веќе видена | слични

Почитувани трагачи по вистината, Нашите вечерашни гости Костадин Костадинов и Димче Арсовски се лицето на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Од нив секојдневно дознаваме што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СЈО е измама на векот, изјави професорот Владимир Милчин синоќа во Само вистина на Канал 5. Вели дека правдава изгледа не живее во Македонија и тој не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кандидатот за комесар за проширување и соседска политика, Унгарецот Оливер Вархелји, два и пол часа беше сослушуван и оценуван од европратениците за неговата ...
сите 644 | | | веќе видена

Кој буџетски корисник колку пари ќе има на располагање за трошење следната година. Предложениот буџет веќе е доставен до народните избраници. Тие ќе имаат на ...
сите 183 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 143 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 78 | | | веќе видена

Еден ден откако опозициската лидерка Жанин Анес се прогласи за привремен претседател на Боливија, а два дена по оставката на Ево Моралес, во земјата избија ...
сите 232 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ се залага за владеење на правото и создавање услови за непречено гонење на висока корупција и криминал, ВМРО ДПМНЕ е против

Од:
До кого (е-маил):
Порака: