Манчевски од К.Вода: Концептот парите назад кај граѓаните дава резултати, платите растат,трошоците се намалуваат


Непосредните средби со граѓаните се дел од работните активности на СДСМ и начин преку взаемна комуникација да се слушнат и најдат решенија на потребите со кои ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Успешноста на економските реформи на Владата предводена од СДСМ во континуитет се потврдува.Клучните економски параметри покажуваат вистинско придвижување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според официјалните податоци на Државниот завод за статистика, индустриското производство за август 2019 година бележи раст од 9.8 отсто во однос на август ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните можат директно да ги почуствуваат вистинските економски реформи кои обезбедуваат достоинствени плати и подобар живот, истакна претседателот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, придружувана од градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска други членови на СДСМ учествуваше на ...
| | веќе видена | слични

Ја зголемивме социјалната помош за 300 отсто, изјави вечерва во Битола вицепремиерката и заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска. Таа придружувана од ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните Шекеринска нагласи дека концептот парите кај граѓаните дава одличен резултат, а со ребалансот издвоени се 300 милиони денари за поврат на 15 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ Коста Петров, придружуван од Костадин Костадинов Член на ИО на СДСМ, Марјан Даскаловски претседател на ОО на СДСМ -Струмица и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со низа мерки во ребалансот на буџетот, СДСМ како одговорна партија продолжува да работи за граѓаните и подобрувањето на животниот стандард. Покрај мерките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владејачкиот СДСМ преку соопштение потенцира дека ребалансот на буџетот предвидува средства за еколошки проекти, пред сѐ за заштита на Охридското езеро.Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска казни за угостителите кои не ги почитуваат протоколите за работа, а кои се однесуваат на заштита на здравјето на граѓаните. Ова го најави Првиот ...
сите 298 | | | веќе видена

Доколку продолжи тенеденцијата на голем број на позитивни случаи на заболени од Ковид-19 не се исклучува можноста за повторно враќање на рестриктивни мерки, ...
сите 352 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 188 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 464 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски од К.Вода: Концептот парите назад кај граѓаните дава резултати, платите растат,трошоците се намалуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: