Ставот на Пендаровски за Делчев го бендиса бугарски член на комисијата


Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од заедничката комисија со Македонија за историски и образовни прашања, смета дека позицијата на првиот претседател на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашата поддршка на евроинтеграцијата на Северна Македонија никогаш не била безусловна – има еден многу јасен услов, а тоа се добрососедските односи, изјави ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Бугарија води војна против Македонија, која не може да биде „постудена“. Заедно со целата „интелигенција“, врвното раководство на земјата е мобилизирано со ...
| | веќе видена | слични

„Тие мислат дека можат и да влезат во ЕУ, и да ја задржат својата антибугарска реторика. Тоа нема да се случи“. Ова го изјави лидерот на ВМРО и министер за ...
| | веќе видена | слични

Бугарија треба да ја прошири соработката со Северна Македонија во сите области. Ова го истакнал Ресен Плевнелиев, поранешен претседател на Бугарија од 2012 до ...
| | веќе видена | слични

Илијан Василев, амбасадор на Бугарија во Москва од 2000 до 2006 година, го критикува ултиматумот за поддршката за членството на Македонија во Европска унија, ...
| | веќе видена | слични

Ангел Димитров, претседателот на бугарската експертска комисија од Мешовитиот комитет за историски и образовни прашања, во своето последно телевизиско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 325 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставот на Пендаровски за Делчев го бендиса бугарски член на комисијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: