Шахпаска: Со ребалансот обезбедуваме дополнителни 193 милиони за лекови за ретки болести


Со овој ребаланс се алоцираат средствата за пораст на платите, нови вработувања, за поквалитетен систем за здравствена заштита, инфраструктура и редовни ...
| | веќе видена | слични

Како дел од сетот мерки преку кои парите се враќаат кај граѓаните, проектот МојДДВ, покажува дека досегашната реализацијата ги исполнува целите за кои е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Концептот Парите кај граѓаните како еден од столбовите на Програмата на СДСМ, дава реални и видливи резултати. Како дел од сетот мерки преку кои парите се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Само во првиот квартал од реализацијата на проектот, повратот на ДДВ изнесува над 3 милиони евра, а апликацијата „Мој ДДВ“ има над 170.000 регистрирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управата за јавни приходи известува дека вчера 30.09.2019 (понеделник) заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ ...
| | веќе видена | слични

На 30-ти септември, заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15% од ДДВ, а граѓаните треба да ги очекуваат средствата од јули, август и ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

„Успешноста на економските реформи на Владата предводена од СДСМ во континуитет се потврдува.Клучните економски параметри покажуваат вистинско придвижување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Со ребалансот обезбедуваме дополнителни 193 милиони за лекови за ретки болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: