Данска банка воведе негативни каматни стапки за депозити

Со важност од 01.10.2019 година, ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на денарските депозити на физичките лица и денарските и девизните депозити во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Каматните стапки на кредитите во банките и штедилниците и во август бележат намалување. Кај депозитите каматните стапки не забележуваат промена на месечно ...
| | веќе видена | слични

Од 01.10.2019 година, Комерцијална банка АД Скопје ги намали каматните стапки на депозитите на физички лица во денари и во евра за договори склучени пред ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Утринава 7 степени измерени во Прилеп и Претор, 8 во Битола, до 14 Дојран. Најмногу дожд наврна во Гевгелија. Времето денеска облачно со врнежи од дожд, ...
сите 257 | | | веќе видена

Според американскиот претседател Доналд Трамп, оставката на боливискиот лидер Ево Моралес е важен момент за демократијата на западната хемисфера. Додаде дека ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данска банка воведе негативни каматни стапки за депозити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: