Ангеловска-Бежоска: Во тек нов циклус макроекономски проекции

Ако досега знаеја само за пораст на профитите, поради што им беа трн во окото на некои од компаниите, но и на граѓаните, од почетоков на годинава како да се ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари очекуваат постепено забрзување на инфлацијата и на економскиот пораст во следните две години, покажува најновата анкета на Народната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Акции, недвижен имот и депозити во банки пријавила министерката за финансии Нина Ангеловска. Антикорупциската комисија го објави нејзиниот според кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната комисија за спречување на корупција го објави Анкетниот лист на министерката за финансии, Нина Ангеловска. 30-годишната Ангеловска која е првата жена ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија го објави анкетниот имотен лист на новоназначената прва жена министерка за финансии, Нина Ангеловска. Според податоците кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Младата штипјанка која е жртва на насилство од двајца свои сограѓани е спремна да ги помине сите чекори кои се потребни за да ја преброди траумата од немилиот ...
сите 190 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 132 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 206 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра за вкупно 44 лица ...
сите 596 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 160 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 26 | | | веќе видена

Бројот на заразените од Ковид-19 во светот уште завчера ја надмина бројката од еден милион. Според податоци од синоќа, во САД се евидентирани повеќе од 270.000 ...
сите 696 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Во тек нов циклус макроекономски проекции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: