Новинари од Македонија и Бугарија на првиот „Викенд на Дијалог - новинарите против предрасудите“


Гласна осуда на говорот на омраза и силна поддршка во борбата против лажните вести, испратија новинарите од Бугарија и Р. С. Македонија од првиот „Викенд на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 487 | | | веќе видена

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 694 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, бројот на лица кои ги напуштаат болниците во Белгија го надмина бројот на нови кои се примени. Според белгиското Министерство за ...
сите 282 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма телевизија, во дебатата помеѓу Мартин Анѓеловски од Групацијата за угостителство и министерот за економија Бектеши, ...
сите 354 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 581 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинари од Македонија и Бугарија на првиот „Викенд на Дијалог - новинарите против предрасудите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: