Индија најголем победник од трговската војна меѓу САД и Кина?


Индиската економија би можела да оствари добивка од 11 милијарди долари, бидејќи американско-кинеската трговска војна принуди некои компании да го преселат ...
| | веќе видена | слични

Нашите искуства кажуваат дека ефектите од падот на производството во Европа не се пресликуваат веднаш на нашата економија, туку тоа се афтершокови што се ...
| | веќе видена | слични

Во време на социјални медиуми и дигитална комуникација, честопати забораваме на важноста да се биде на место каде што можеме лице во лице да поразговараме со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот во заминување на „ИАБ Македонија“, Борис Ефтимовски, вели дека е задоволен од она што асоцијацијата како пионер за саморегулација на интернет ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела имавме можност да ја започнеме со еден пријатен и интересен разогвор со Златко Јакимовски. Магистер по казнено право, докторант на деловно право, ...
| | веќе видена | слични

Интервју со Борис Ефтимовски, претседател на ИАБ Македонија 1. Минатата недела ИАБ организираше прва отворена панел-дискусија на тема перспективи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија најголем победник од трговската војна меѓу САД и Кина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: