Минималната плата расте за над 12% во услови на економски раст од 3,5% и намалена продуктивност


[freetext] Кој ќе го плати покачувањето на платите? Две години по последното зголемување на минималната плата за 15% на 12.500 денари, власта и синдикатите ...
| | веќе видена | слични

Прво да се донесе законот за субвенционирање на придонесите и тој да биде во сила најмалку еден месец, да се види какви ќе бидат ефектите од него, па потоа да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

А ние ќе скенираме фискални, пишува иронично професорот Апасиев кој преку инфографика на која е прикажан профитот на една од фирмите на вицепремиерот Анѓушев ...
| | веќе видена | слични

Овие луѓе немаат никаков морален интегритет да зборуваат за концепт за повисоки плати! Додека фирмите на премиерот Зеав, Вицепремиерот Анѓушев и новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати. Просечната месечна исплатена нето-плата во јули 2019 година, изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 237 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Германија во чекор го следи примерот на Јужна Кореја во борба против новиот коронавирус, се со цел да го спречи преоптоварувањето на интензивните одделенија во ...
сите 637 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Минималната плата расте за над 12% во услови на економски раст од 3,5% и намалена продуктивност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: