Заев – Ратас: Силна поддршка од Естонија за започнување преговори со ЕУ во октомври


Премиерот Зоран Заев во придружба на вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и министерот за животна средина и просторно планирање Насер ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Францускиот државен секретар за европски прашања Амели де Моншалан при обраќањето пред Парламентарното собрание на Советот на Европа што се одржува во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Грција нема да остане отсутна од меѓународните форуми, ќе бидеме присутни со јасна, европска, демократска политика што ќе ги штити нашите интереси, но ќе ги ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На маргините на Генералната дебата на 74 сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На маргините на Генералната дебата на 74-тата сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари ...
| | веќе видена | слични

Министерот Димитров подвлече дека македонските граѓани, кои даваат широка поддршка на европската идеја, имаат големи очекувања од октоврискиот состанок на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев за првпат во генералното собрание ја преставуваше земјата под новото име. Од говорницата на ОН во Њујорк, тој потсети дека во сила стапи ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа во обраќањето на 74 заседание на Генералното собрание на Обединетите Нации изјави дека спогодбата од преспа, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа и Договорот за пријателство со Бугарија беа главните теми на премиерот Зоран Заев во обраќањето на Генералното собрание на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Ратас: Силна поддршка од Естонија за започнување преговори со ЕУ во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: