Арсовски: Кој од врвот на власта се плаши од исказот на Боки 13?


2 копии

Неколку анкети беа спроведени во изминатиов период и на сите е очигледен огромниот раст на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, пишува генералниот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Граѓаните во огромно мнозинство застануваат зад ВМРО-ДПМНЕ и политиките за обнова на Македонија. Со 6% предност ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ и деструктивните ...
| | веќе видена | слични

Додека премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преговараат околу тоа дали и кога да се одржат предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој за жал ја опустоши Република Македонија, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ...
| | веќе видена | слични

Како ново лице на главната политичка сцена во Македонија, кое се појави пред нешто повеќе од две години кога го наследи Никола Груевски на лидерското место во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на владејалката СДСМ, не беше во Јавното обвинителство за организиран криминал да даде исказ за случајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димче Арсовски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата „Само вистина“ побара од Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единствен кој што се залагаше за конкретно решение пероснализирано беше токму Зоран Заев кој што на секој начин се обиде да ја заштити Вилма Русковска да не ...
| | веќе видена | слични

Костадинов  до соговроникот повторно ги постави и јавно објавените прашања: Дали Орце Камчев ја финансирал кампањата за претседателските избори? Дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Кој од врвот на власта се плаши од исказот на Боки 13?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: