Никола Груевски: Денес одекна најсилната бомба, власта ја рушеле со монтирани снимки! Полека, но сигурно вистината испловува


„Денес одекна најсилната бомба !!! Власта ја рушеле со монтирани снимки !!! Полека, но сигурно вистината испловува… Кога се појавија “бомбите” во 2015 година ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија Зоран Заев призна дека имал разговор со советник за национална безбедност во Владата, Зоран Верушевски кој при сведочењето за случајот ...
| | веќе видена | слични

Како премиерот Заев знае што следно ќе каже Зоран Верушевски како сведок во судот, откако претходно на рочиштето за „Таргет-Тврдина“ поранешниот шеф на УБК ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денес повторно проговори за сведочењето на Верушевски и автентичноста на таканаречените „бомби“. Заев порача дека воопшто не е спорно дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Верушевски е мој советник, разговарав со него, ми објасни и затоа реков дека на второто рочиште некои работи ќе бидат појасни, рече премиерот Зоран Зав, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во Владата одговараше и на прашања поврзани со сведочењето на неговиот советник Зоран Верушевски во ...
| | веќе видена | слични

Зоран Верушевски е мој советник за национална безбедност и јас со него како и со сите мои советници сум во постојана комуникација, изјави денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, Зоран Заев на денешната прес-конференција за реформата за укинување на квотите за лекови на територија на целата држава го искоментира сведочењето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Груевски: Денес одекна најсилната бомба, власта ја рушеле со монтирани снимки! Полека, но сигурно вистината испловува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: