Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе


Денеска официјално започна продажбата на билетите за натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Кил.Овој дерби натпревар од групата Б ...
| | веќе видена | слични

Чуварот на мрежата на битолски Еурофарм Работник, репрезентативецот Никола Митревски ја има одбраната на колото во ракометната Лига на шампиони. Митревски во ...
| | веќе видена | слични

Европскиот првак Вардар не попушта во темпото и со три победи од три меча е лидер во групата Б од Лигата на шампионите. Драматичен беше вчерашниот дуел на ...
| | веќе видена | слични

Вардар има фантастичен старт на новата сезона во Лигата на шампионите, односно три победи во низа над Монпелје, Порто и Мотор Запорожје што значи дека со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата заслужува да биде дел од ЕУ и од НАТО, рече демократскиот конгресмен од Северна Каролина во интервју за Гласот на Америка Северна Македонија го ...
сите 980 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на завршната прес-конференција на Европскиот самит во Брисел најави дека наскоро ќе ги посети двајцата премиери Зоран ...
сите 422 | | | веќе видена

Ние сме дел од Европа и денешната неправда не смее да нѐ оддалечи од нашите напори да продолжиме со имплементацијата на реформите, изградбата на ...
сите 446 | | | веќе видена

Во тек се интензивни консултации после заклучоците на Европскиот совет, премиерот Зоран Заев носи одлуки водејќи се исклучиво од интересите на граѓаните и на ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ќе остварите значително подобрување на полето на финансиите. Многу сте задоволни од деловните случувања. Сакате да остварите стабилен ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дибиров: Не смееме да го потцениме Нексе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: