Триесетдневен притвор за поседување над 100 грама марихуана

12 копии

Основното јавно обвинителство во Струмица подигна обвиние за извршено убиство против педесет и четиригодишниот М.В. од село Добрејци. Него обвинителството го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, понудил гаранција за да се брани од слобода во предметот за злоупотребите со спецкасата на УБК, ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за најголемата рекетарска афера во Македонија, се повеќе наликува на фарса, како правосудните органи, конкретно ЈО во чии раце е предметот сега да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катица Јанева со лисици на распит, Зоран Кичеец пуштен во домашен притвор. Поранешната специјална обвинителка беше донесена да даде исказ како осомничена , но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитров заедно со премиерот Заев и вицепремиерот Османи  се во Брисел каде ќе се сретнат со европски претставници во последен обид да излобираат датум за ...
сите 1013 | | | веќе видена

Предлог-законот за јавно обвинителство е заборавен. Власта цел месец не презела никаков чекор околу овој закон што од летоска е заглавен во собраниска ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 44 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 210 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триесетдневен притвор за поседување над 100 грама марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: