Домашни фирми осомничени за вплетканост во криминална мрежа: МВР со пријави

СВР Куманово поднесе кривична пријава против десет правни и физички лица за „злосторничко здружување“.Кривичната е поднесена против Е.И.(67) од село Слупчане, ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство поднесе кривична пријава против сопственикот на сопственикот на ресторанот „Мир“ во прилепското село Ораовец кој е лоциран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А.(20) од с.Гургурница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Против 20-годишна девојка од селото Гургурница поднесена е кривична пријава за злоупотреба на лични податоци. Полицијата јави дека во текот на јуни во 2016 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Љ.(57) од Куманово поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за преговори и уништија децениски стара препорака ја манипулираат јавноста со речник и ...
сите 319 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, од собраниската говорница денеска констатираше дека власта нема мнозинство за да го изгласа ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домашни фирми осомничени за вплетканост во криминална мрежа: МВР со пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: