Од досега скенирани 20 милиони сметки повратот на ДДВ изнесува над 2 милиони евра


Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, оцени дека мерката „Мој ДДВ“ ги дава резултатите за целите за кои е воведена – влијае на намалување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

До крај на годината целосно ќе се реализираат инвестиците во гасификацијата кои сега достигнаа 71 процент, кај патиштата има реализација од 59 проценти, а кај ...
| | веќе видена | слични

 А кај станбената изградба 100 проценти, информира денеска министерот за  транспорт и врски, Горан Сугарески. Тој оцени дека има добра динамика на капиталните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Успешноста на економските реформи на Владата предводена од СДСМ во континуитет се потврдува.Клучните економски параметри покажуваат вистинско придвижување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според официјалните податоци на Државниот завод за статистика, индустриското производство за август 2019 година бележи раст од 9.8 отсто во однос на август ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвеститорите си бегаат од Република Македонија, а пример за тоа е изведувачот од шпанската компанија „Рубау“, обвинија денеска од ВМРО-ДПМНЕ. Тие се спакуваа, ...
| | веќе видена | слични

Компанија беше ангажирана во 2015-тата, но неодамна го раскина договорот со ЈПДП за изградба на 10 километарската делница од Фариш до Дреново, бидејќи, тврдат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти од вчера се отворени за гости, но мора да почитуваат одредени протоколи за работа. Во спротивно, ќе бидат санкционирани од страна на ...
сите 418 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче порача дека повторно ќе бидат воведени рестрикции во некои места ако тоа го наложи епидемиолошката состојба. Тоа го ...
сите 556 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 130 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 443 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 336 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 96 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од досега скенирани 20 милиони сметки повратот на ДДВ изнесува над 2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: