Приведен полицаец - му земал 20 евра на Холанѓанец за наводен прекршок

2 копии
12 копии
3 копии

Педесетгодишен полицаец „заработи“ мерка притвор од осум дена, откако признал дека ја злоупотребил службената должност, за што претходно против него беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар оформи предмет против 50–годишен полицаец од с.Јанче, општина Маврово и Ростуше, поради злоупотреба на службена положба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар оформи предмет против едно лице, 50 – годишен полицаец од с.Јанче, општина Маврово и Ростуше, поради основано сомнение ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Димитров заедно со премиерот Заев и вицепремиерот Османи  се во Брисел каде ќе се сретнат со европски претставници во последен обид да излобираат датум за ...
сите 1013 | | | веќе видена

Предлог-законот за јавно обвинителство е заборавен. Власта цел месец не презела никаков чекор околу овој закон што од летоска е заглавен во собраниска ...
сите 22 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен полицаец - му земал 20 евра на Холанѓанец за наводен прекршок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: