СДСМ: Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за злоупотреба на службена положба

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Македонска Каменица, Димче Атанасовски, заработи кривична пријава за „злоупотреба на службената положба и ...
| | веќе видена | слични

Веќе трета учебна година во Посебното основно училиште со ученички дом „Маца Овчарова“ од нашиот град, раководи директорката Лена Гаданец. Со доаѓањето на оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 182 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 242 | | | веќе видена

Присутните експерти во студиото на „Скај Спортс“ направија исцрпни анализи за големото дерби кое се одигра на „Енфилд Роуд“ меѓу Ливерпул и Манчестер Сити, но ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за злоупотреба на службена положба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: