2МФЛ: Вардар од Форино го совлада Скопје – ФК Гостивар нерешено со Пелистер

Викендов се одигра 5-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Екипата на Вардар од Форино успеа да ја запише втората победа во новата сезона во ...
| | веќе видена | слични

Соседното дерби донесе голема посета во Охрид, но калкулантски фудбал и натпревар без голови. Лабуништа допатува со серија на проблеми на „Атина Бојаџи“ и ...
| | веќе видена | слични

Поразот од Македонија Ѓорче Петров ја втурна Струга во резултатскс криза. Тренерот Јетон Беќири е свесен дека екипата потфрли и веројатно го одигра најслабиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охридските фудбалери утре против ФК Лабуништа ќе ги бркаат првите бодови во Втората македонска фудбалска лига-запад . Во 6тата рунда од лигата се надеваат дека ...
| | веќе видена | слични

Охрид/Струга, 26. септември 2019 (ИНПРЕС) – Фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос го изгубија првиот натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија. Вчера во ...
| | веќе видена | слични

Ракометната федерација на Македонија го објави распоредот на натпревари за четвртото коло од машката ракометна Суперлига. Ова е табелата за распоред и парови: ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 364 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена

Влез и излез во редица на дистанца и на обележани места, растојание меѓу клупите и постојана дезинфекција. Поголемиот дел од охридските основни училишта ги ...
сите 429 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

Американскиот Оддел за труд во четврток извести дека 870.000 работници поднеле барање за компензација заради невработеност минатата недела, што е нешто повеќе ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

2МФЛ: Вардар од Форино го совлада Скопје – ФК Гостивар нерешено со Пелистер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: