Македонските и бугарските експерти во Охрид ќе се обидат да најдат решение за Гоце Делчев


Во средината на октомври членовите на мешовитата бугарско-македонска комисија за историските прашања ќе се сретнат најверојатно во Охрид, објави . Можеби таму ...
| | веќе видена | слични

Пристапувањето на Македонија во НАТО и ЕУ е важен чекор во обезбедувањето на мирот и одржливиот развој на Источна Европа. Иднината на Македонија е во ЕУ и оваа ...
| | веќе видена | слични

„Европската интеграција на Северна Македонија заостанува и треба да се направи според јасни критериуми што го штитат бугарскиот национален интерес“ рече ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Потребни се чекори за создавање на национална позиција со јасни барања и критериуми кои го обезбедуваат бугарскиот национален интерес, кажа бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Можно е брзо да се најде решение на отворените прашања со Бугарија. Ние потпишавме договор во кој прифативме дека имаме заедничка историја, а секако дел од ...
| | веќе видена | слични

 Бугарија отсекогаш принципиелно ја поддржуваше европската и евроатлантската перспективи на Република  Македонија. Да не заборавиме дека ние сме првите што ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 333 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските и бугарските експерти во Охрид ќе се обидат да најдат решение за Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: