Жарко Димитриоски: Одлуките треба да ги носат луѓе со план

Дали решенијата за дигитализација, како што e eCMR, им носат поголема предност на учесниците во синџирот на снабдување? Се уште постои голема разлика во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот во заминување на „ИАБ Македонија“, Борис Ефтимовски, вели дека е задоволен од она што асоцијацијата како пионер за саморегулација на интернет ...
| | веќе видена | слични

Форумот за демократска Македонија е организација на Дијаспората која се појавува пред две години меѓу иселениците како потреба за поинаква артикулација на ...
| | веќе видена | слични

Сите со добра и иновативна бизнис идеја или со веќе формиран стартап во почетна фаза може до 30-ти Септември, понеделник, да аплицираат за втората сезона од ...
| | веќе видена | слични

Интервју со Борис Ефтимовски, претседател на ИАБ Македонија 1. Минатата недела ИАБ организираше прва отворена панел-дискусија на тема перспективи на ...
| | веќе видена | слични

Осум стартап креативни и иновативни идеи, како македонски Жирокоптер, Дрон за испитување на обработливата почва, Сервис на електротротинети, машини за достава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 458 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 279 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 459 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жарко Димитриоски: Одлуките треба да ги носат луѓе со план

Од:
До кого (е-маил):
Порака: