Презентиран новиот закон за данок на моторни возила

Со раст на приходите од дури 57 проценти во 2018 година, Никоб го бетонираше лидерското место меѓу приватните агенции за обезбедување. Вкупните приходи на оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Партијата на Меркел со поддршка, за преговорите со Македонија Бундестаг одлучува утре Германскиот Бундестаг во ...
| | веќе видена | слични

Според анализите на општина Охрид оваа сезона во Охрид имало повеќе туристи во однос на лани. Бројот на посетители за месеците jуни и јули 2019 година изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот струшки хотел „Дрим“ остварува најмногу приходи на охридско струшкото крајбрежје, покажува анализата која ја направи „Фактор“. Во битката на ...
| | веќе видена | слични

„Фактор“ од достапни јавни податоци го анализираше работењето на најголемите и најпознатите хотели и угостителски ланци на охридско-струшкото крајбрежје. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Презентиран новиот закон за данок на моторни возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: