Соработници на Рохани не добија американски визи за ГС на ОН

Министерот ја повика администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да не се обидува со сила да ги решава конфликтите на блискиот исток и го обвини ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп на разговорите со европските челници на маргините од Генералното собрание на ОН во Њујорк, предложил да се укинат сите ...
| | веќе видена | слични
9 копии
12 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека е невозможно за Турција да престане да купува нафта и природен гас од Иран, и покрај заканата од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп во средата нареди забрана за виза на високи функционери на иранската влада и членовите на нивните семејства, спречувајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соработници на Рохани не добија американски визи за ГС на ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: