Соработници на Рохани не добија американски визи за ГС на ОН


Министерот ја повика администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да не се обидува со сила да ги решава конфликтите на блискиот исток и го обвини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп на разговорите со европските челници на маргините од Генералното собрание на ОН во Њујорк, предложил да се укинат сите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави на 74-та седница на Генералното собрание на ОН дека идејата за „неизбежен судир на патриотизам и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп во средата нареди забрана за виза на високи функционери на иранската влада и членовите на нивните семејства, спречувајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранската телевизија на англиски јазик Пресс ТВ денеска соопшти дека Иран нуди согласност за зајакнати инспекции на својата нуклеарна програма, доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев во немоќ го прифати предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за предвремени парламентарни избори напролет, наместо во октомври идната ...
сите 545 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 518 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 547 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 187 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соработници на Рохани не добија американски визи за ГС на ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: