Помпео: Распоредувањето дополнителни сили на САД е заради одвраќање


Војната помеѓу Саудиска Арабија и Иран ќе доведе до „тотален колапс на светската економија“, истакна принцот Мохамед бин Салман. Тој тоа го изјави во ...
| | веќе видена | слични

Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман, но ги отфрли тврдењата дека го нарачал.„Тоа е грозоморно дело. Како водач на Саудиска Арабија, јас ја преземам ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Војната помеѓу Саудиска Арабија и Иран би довела до „целосен крах на светската економија“, изјави саудискиот приц Мохамед Бин Салман. „Доколку светот со силна ...
| | веќе видена | слични

Јеменските бунтовници Хути објавија видео-снимки за нападот за кој тврдат дека го извеле на територијата на Саудиска Арабија, објави „Србија данас“. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хутските бунтовници во Јемен соопштија дека извеле голем напад на границата со Саудиска Арабија и заробиле илјадници војници, меѓу кои има и саудиски офицери, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 551 | | | веќе видена

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
сите 547 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: Распоредувањето дополнителни сили на САД е заради одвраќање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: