Вардарци ја запишаа и втората победа во Лигата на шампионите


4 копии

Запорожје, 30. септември 2019 (ИНПРЕС) – Ракометарите на Вардар како гости го победија украински Мотор Запорожје со 31:30 (16:18) и дојдоа до третата победа во ...
| | веќе видена | слични

Вардар ја продолжи позитивната серија во Лигата на шампионите, а денеска на потешкиот начин успеа да го победи украинскиот првак Мотор Запорожје на гостински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубителите на ракометот видоа уште еден драматичен меч сезонава во изведба на европскиот шампион. Црвено-црните имаа расположен противник кој го реши првиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во Брисел попладнево започнува дводневниот самит на лидерите на Европската Унија, на кој една од точките на разговори ќе биде одлуката за почеток на преговори ...
сите 568 | | | веќе видена

Шансите за постигнување согласност на ЕУ-самитот за давање датум за почеток на преговори со С. Македонија и Албанија не се добри, призна германската канцеларка ...
сите 200 | | | веќе видена

Во ерата на претседателот Доналд Трамп, тешко е да се зборува воопшто за срамно однесување во политиката. Неговото срамно предавство на Курдите во Сирија е ...
сите 213 | | | веќе видена

Во пријателска атмосфера и во искрен разговор вечерва во Брисел се одвиваше средбата меѓу премиерот, Зоран Заев и претседателот на Европскиот Совет, Доналд ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардарци ја запишаа и втората победа во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: