Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка


2 копии

Репрезентацијата во одбојка на Србија се искачи на тронот на Европа откако без пораз го завршија континенталниот собир. После финалето во кое ја победија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Противењето на францускиот претседател Емануел Макрон за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија ги разлути лидерите на ЕУ, оценува ...
сите 536 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 87 | | | веќе видена

Командата на сириските Курди соопшти денеска дека Турција не се придржува до договорот за прекин на огнот, затоа што не ја прекина опсадата на клучниот град во ...
сите 498 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: