ЈОВЕВСКИ: Се уште истражуваме каде стигнаа еврата од чантата Луј Витон на Боки 13


Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Саше Димовски, кој со години ги следи случувањата во правосудната сфера, во текст за Сведок претпоставува што ќе се случува во случајот Рекет. ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите Ирена Фрчковска и Дељо Кадиев и денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција треба да вршат увид во доказите за случајот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Ова ќе биде трет ден како тие ги прегледуваат доказите, а според најавите се очекува да ги видат и оние кои обвинителството ги собрало со пи-мерки од следењето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во писмо до претседателот на Европската комисија министрите за надворешни на шест земји-членки на ЕУ се согласуваат дека методологијата на преговорите за ...
сите 659 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, се сретна со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.На состанокот е разговарано за актуелната политичка ситуација ...
сите 270 | | | веќе видена

Според партиското соопштение, на средбата се разговараше за актуелната политичка состојба во државата, реформските приоритети и предизвиците со кои се соочува ...
сите 210 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра натпреварот против Израел во рамките од последното коло во квалфикациите за ЕП 2020. За вечерашниот натпревар ...
сите 348 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈОВЕВСКИ: Се уште истражуваме каде стигнаа еврата од чантата Луј Витон на Боки 13

Од:
До кого (е-маил):
Порака: