Земјоделците од Ресен на протест побараа оштета за невремето во јули


Денеска започна преспанскиот јаболкобер, но овоштарите покрај тоа протестираа поради лошите услови со кои се соочуваат тие. Имено тие се незадоволни од власта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 48 | | | веќе видена

По француското вето за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, очите на двете земји се сега вперени во ...
сите 139 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците од Ресен на протест побараа оштета за невремето во јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: