Земјоделците од Малешевијата се крајно разочарани поради ниските откупни цени на јагнето, млекото и компирот


4 копии

Ниски откупни цени на компирот како и стагнација на цената на млекото и јагнињата и годинава се само дел од проблемите со кои се соочуваат сточарите од ...
| | веќе видена | слични

Долгиот сушен период и екстремно високите температури го намалија родот на тутун во струмичкиот регион. Првичните анализи од бербата која над 90% веќе е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува трендот на стабилни откупни цени на градинарските производи во Струмичко. Пиперката „ајварка“ речиси еден месец се откупува од 18 за рефус и 25 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 202 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 310 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 183 | | | веќе видена

Невладината организација „Аваја“, ги повика протест припадниците на ромската заедница и невладините организации, за да не се повторат сликите како оние во ...
сите 79 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 187 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците од Малешевијата се крајно разочарани поради ниските откупни цени на јагнето, млекото и компирот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: