Тлото во Албанија не мирува, повеќе од сто повредени во вчерашниот земјотрес


Тлото во Албанија и денеска не мирува. Земјотрес во 9 часот изутринава е регистриран со јачина од 3,5 рихтерови степени. Тирана и Драч ги расчистуваат улиците ...
| | веќе видена | слични

Потрес со јачина од 7,2 степени денес го погоди брегот на Чиле, соопшти американскиот Геолошки центар. Се појави видео снимено на аеродром, додека Чиле го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
10 копии

Владата на Црна Гора денес донесе одлука да испрати хуманитарна помош во Албанија за санирање на последиците од земјотресите и поплавите што следуваа.„Владата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 551 | | | веќе видена

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
сите 547 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тлото во Албанија не мирува, повеќе од сто повредени во вчерашниот земјотрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: