По земјотресите во Албанија, многумина сѐ уште стравуваат да се вратат во своите домови


Голем број жители на Тирана и Драч сѐ уште не се враќаат во своите домови по земјотресот со јачина од 5,8 степени во кој се повредени 105 лица, а оштетени се ...
| | веќе видена | слични

Потрес со јачина од 7,2 степени денес го погоди брегот на Чиле, соопшти американскиот Геолошки центар. Се појави видео снимено на аеродром, додека Чиле го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
10 копии

Владата на Црна Гора денес донесе одлука да испрати хуманитарна помош во Албанија за санирање на последиците од земјотресите и поплавите што следуваа.„Владата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Сè уште не е решено дали во основните училишта ќе профунционира целодневен престој за децата кои физички ќе посетуваат настава. Комисијата за заразни болести ...
сите 485 | | | веќе видена

Поради драстичното зголемување на бројот на позитивни на коронавирусот во последните неколку дена, Општинскиот кризен штаб на Кочани денеска одржа итна седница ...
сите 577 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Јас не сум песимист за односите со Бугарија и се надевам дека историчарите како и досега ќе најдат заедничко решение, рече на денешната пресконференција ...
сите 403 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 140 | | | веќе видена

Директорот на Клиниката за токсикологија, д-р. Нико Беќаровски со пост на Фејсбук реагираше за нападот што се случи врз негов колега од страна на 32-годишен ...
сите 51 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По земјотресите во Албанија, многумина сѐ уште стравуваат да се вратат во своите домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: