Две лица потешко повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

2 копии
2 копии
3 копии

Синоќа во околу 00:20 часот во Полициска канцеларија Пехчево бил приведен 39-годишниот Б.К.од Берово поради предизвикување општа опасност. Тој пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Момче се здоби со тешки телесни повреди, откако било нападнато од својот постар брат информира МВР. Вчера во 06:30 часот во СВР Велес било пријавено дека во ...
| | веќе видена | слични

Утрово по полноќ бил приведен Б.К.(39) од Берово поради предизвикување општа опасност. МВР соопшти дека тој пред угостителскиот објект во Пехчево со нож се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 694 | | | веќе видена

Решението бр.15-14082/1 од 1 јуни 2020 година, што се споделува на социјалните мрежи со штембил на „Еуростандард банка“ АД Скопје, не е документ со кој се ...
сите 309 | | | веќе видена

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 521 | | | веќе видена

До денеска, Пехчево важеше за единствениот град во земјава, Но ова се смени по објавувањето на на Министерството за здравство, според која од 160 нови случаи, ...
сите 590 | | | веќе видена

Граѓаните на Република Македонија од денеска во Србија ќе може да влезат само доколку приложат негативен ПЦР тест.Како што истакнуваат од МВР, тестот не треба ...
сите 293 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Доделувањето на мандатот без претходно обезбедено парламентарно мнозинство и без функционално Собрание, според универзитетскиот професор по право, Јетон ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица потешко повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: